
Rapper Sor heeft dit jaar het programma Maestro gewonnen. Met 72 procent van de stemmen versloeg de rapper zijn mede-finalist Simone Kleinsma. Ruim twee miljoen mensen hebben de finale gezien.
Na zijn winst gaf hij nog eenmaal een toegift en kreeg de rapper – hij werd in 2018 zo goed als doof – de gouden baton mee naar huis. Rosario Mussendijk, zoals sor voluit heet, versloeg dit seizoen ook Plien van Bennekom, Eva Cleven, Pieter Jan Hagens, Bram Krikke en Henk Spaan.
Eerder zei Sor over zijn deelname aan het zesde seizoen van het programma en het oefenen daarin: ,,Ik ben echt een nerd, ik ga niet slapen voor ik alles onder de knie heb. We kunnen niet repeteren met het orkest, dus ik luister zo’n stuk tientallen keren, dan bekijk ik de partituur en wil dat zo goed mogelijk in mijn hoofd hebben. Na een tijdje ga ik meebewegen. Als ik aan het oefenen ben, facetime ik met al mijn vrienden – dat kan zomaar om 03.00 uur ‘s nachts zijn, ik ben een nachtmens – of ze me feedback kunnen geven. Niet dat ze verstand hebben van dirigeren, maar ze hebben wel muzikale expertise. ‘Volgens mij ga je daar in de fout’, zeggen ze dan.”
Bron: AD.nl