Skip to main content

Kroppo’s Blues Band

Van Eelco GelKroppo's Blues Bandling Band tot Kroppo’s Blues Band.

In 1997 ontmoet gitarist Eelco Gelling zanger/gitarist Ron ‘El Kroppo’ Krop weer eens (bij een sessie met Jan Akkerman en Adje van den Berg). Gezamenlijk wordt besloten een nieuwe band op te zetten, waarvoor Ron de ritmesectie levert, alsmede de manager: de Eelco Gelling Band. De band gaat optreden en al snel wordt er ook opgenomen. Twee songs komen terecht op de in eigen beheer opgenomen Ron Krop-cd ‘Out Of Time’ (1999) en een op de compilatie-cd tegen zinloos geweld ‘Waarom?’ (1999).

De Eelco Gelling Band dwingt door de optredens in de daarop volgende jaren steeds meer respect af en dat blijkt ook uit recensies. Journalisten/schrijvers als Robert Haagsma en Jeroen Valk bleken in interviews echt geïnteresseerd in de muzikant Eelco Gelling en zijn band. De lange weg naar hernieuwde erkenning voor Eelco Gelling krijgt steeds meer gestalte en mondt midden 2004 uit in een platencontract bij Munich Records. Eind februari 2005 is ‘On The Road’, geïnspireerd door Jack Kerouac’s boek, klaar en gaat de Eelco Gelling Band ter promotie touren.

Door het vele spelen door de jaren heen begint het publiek gewend te raken aan de bijzondere aanpak van de band die kiest voor een avontuurlijke weg; een mix van geinproviseerde blues en roots muziek waarbij geen optreden hetzelfde is.

Hot Steamed Meatballs van Kroppo’s Blues Band is een logisch gevolg op het album On The Road. Op het album spelen dezelfde muzikanten en drie gasten: Kaz Lux, Izak Boom en Stephan Weeda. Dat de naam van de band veranderd is in Kroppo’s Blues Band heeft te maken met het feit, dat Eelco Gelling, ondanks dat hij wel speelt op de CD, deze niet onder de bandnaam Eelco Gelling Band wil uitbrengen. Eelco heeft namelijk geen deel in het songwritingsproces en de muzikale richting van de band is breder, noem het een rootsband met bluesinvloeden. Bovenal is de karakteristieke stem van Ron Krop alom aanwezig.

Het kalenderjaar 2011 begint dramatisch voor Kroppo’s Bluesband. Nadat eerst Eelco had besloten voorlopig te stoppen met spelen, komt op 22 januari 2011 onverwacht Bert van Meeuwen te overlijden en een maand later overlijdt even plotseling de manager van de band Aart Roza. Uiteraard is de plaat opgedragen aan deze twee steunpilaren van de band, die overlijden in de tijd dat de CD en de onderhandelingen met de platenmaatschappij DMI Records zo goed als afgerond waren. Inmiddels is de boel weer herpakt en speelt de band als vanouds, muziek is immers het beste medicijn.

Kroppo’s Blues Band boeken
Bel ons gratis wanneer u vragen heeft, of een offerte wilt aanvragen, beschikbaarheid wilt weten of direct wilt boeken.

Vanaf  1.000,-

Offerte aanvragen
0800 - ARTIEST of 0800 2784378
Keuze uit ruim 2.000 Artiesten, Groepen, Shows & Acts – Jaarlijks verzorgen wij 3.000 boekingen door heel Nederland.