Babette van Veen
Babette van Veen is in Utrecht geb
oren. Na haar middelbare school heeft ze gestudeerd aan de Kleinkunstacademie in Antwerpen. In 1990 is ze bij het Nederlandse publiek vooral bekend geworden met haar rol als Linda Dekker in de soap Goede Tijden, Slechte Tijden. Daarnaast zat ze met GTST-collega’s Guusje Nederhorst en Katja Schuurman in de hitformatie Linda, Roos & Jessica. Hiermee zong ze de nummer 1-hit Ademnood, gevolgd door nog een aantal hitsingles en een album. Na drie jaar werd de succevolle groep opgeheven. Daarna heeft Babette nog diverse kleinere rollen gespeeld, zowel in films als in enkele televisieseries, waaronder ”Baantjer”.
Ondertussen is ze, net als haar vader Herman van Veen niet vies van een potje zingen en Babette weet de speelse liedjes om te ruilen voor een serieuzere jazzy sound. Onder begeleiding van een bigband zingt ze jazzliedjes afkomstig uit de jaren ’40, waarmee ze de CD “Winter” uitbrengt. Babette zet zich veelvuldig in als spreekbuis voor het project Woezel & Pip, dat door haar vriendin Guusje Nederhorst is opgezet. Ze is onder andere te horen op luister-CD’s en leest regelmatig voor uit de boekjes van Woezel & Pip, op bijvoorbeeld basisscholen. In april 2009 start Babette in de musical Dirty Dancing, waarin ze de rol van Marjorie Houseman op zich neemt.
In oktober en november 2020 was Babette wekenlang prime time op televisie ‘te zien’ als het karakter ‘Vlinder’ in de televisiehit ‘The Masked Singer’ bij RTL4. Haar onthulling werd door maar liefst 3 miljoen mensen bekeken.
Babette schrijft regelmatig columns, spreekt commercials, animatiefilms en luisterboeken in, presenteert en zingt op evenementen, bedrijfsfeesten en festivals.
Op aanvraag