Het eerste televisie-optreden van de voormalige popsensatie K-otic was zondag opvallend ingetogen en volwassen. De zeven vocalisten brachten in Carlo’s TV Café een akoestische versie van hun megahit Damn I Think I Love You ten gehore. De fans op Twitter reageerden enthousiast. ,,Wat hebben ze zich ontwikkeld!’
De groep maakt alleen een comeback op het podium en niet in de studio; er komen geen nieuwe nummers.Het concert op 15 december in het Amsterdamse Paradiso is dan ook volledig een trip down memory lane, waarin alle oude hits de revue passeren. Het is niet duidelijk of het zevental ook de oude danspasjes van stal haalt, of dat ze – net als zondag – klein en intiem te werk gaan.De 2016-vertolking van hun nummer één-hit viel bij de kijkers in elk geval in de smaak. ,,Wauw, wat is dit goed”, twitterde iemand. ,,Ze kunnen nog steeds goed zingen”, reageert een ander. ,,Heerlijk om te kijken.”
De groep vrienden heeft geen management meer en probeert de financiering voor het concert te bekostigen met crowdfunding. Dat wilde de eerste dagen niet zo vlotten, maar sinds het tv-optreden staat de teller op bijna 11.000 euro van de benodigde 25.000. Ze hebben nog 29 dagen om het streefbedrag te halen, anders gaat het concert niet door.
Anna, Bart, Bouchra, Martijn, Rachel, Sita en Stefan werden in 2001 bekend dankzij het televisieprogramma Starmaker. Voor de camera’s in het voormalige Big Brother-huis werden zeven jongeren verzameld en klaargestoomd om de bühne op te gaan. Na drie maanden was K-otic het resultaat.Hun single Damn I Think I Love Youkwam binnen op nummer één en verkocht meer dan 100.000 exemplaren. DebuutalbumBulletproof werd met bijna 240.000 verkochte exemplaren dubbel platina en het best verkochte album van dat jaar. De band besloot in 2003 de stekker uit het avontuur te trekken vanwege afnemend succes, nadat Sita de groep twee jaar eerder al had verlaten voor een soloavontuur.Bron: AD.nl